![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
ACMutd | |
![]() |
Cinema Addict - 1632 Films Ranked
Member Since: Jul 1, 2010
Location: USA
Age: 21
Gender: Male
Status: Single
|
|
Bio: I Love Music, Badminton, Art, and Film. especially movies with stunning effects.
| |

| 97 T10 | Restrepo (2010) - Mar 15, 2013 |
| 94 T10 | A Study in Pink (2010) - Mar 13, 2013 |
| 94 T10 | The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) - Mar 13, 2013 |
| 72 T3 | A Walk to Remember (2002) - Oct 04, 2012 |
| 73 T3 | The Lucky One (2012) - Oct 04, 2012 |
| 89 T9 | Five Easy Pieces (1970) - Aug 02, 2012 |
| 86 T9 | The Last Detail (1973) - Aug 02, 2012 |
| 99 T10 | Chinatown (1974) - Aug 02, 2012 |
| 83 T8 | Carnal Knowledge (1971) - Aug 02, 2012 |
| 94 T10 | The Dark Knight Rises (2012) - Jul 22, 2012 |
Criticker.com © 2004-2013 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS |
Terms & Conditions10,128,000 Movie Rankings and Counting... |