Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Action!
Flick Fan - 63 Films Ranked
Member Since: Mar 12, 2009
Location: Tampa, USA
Bio: I can\'t decide who should play me in the movie.
Recent Rankings
90 Rebel Without a Cause (1955) - Mar 13, 2009
Mini-Review: It's as if James Dean changed the craft of acting with this movie.
80 The Banger Sisters (2002) - Mar 13, 2009
Mini-Review: Who doesn't love Goldie Hawn?
5 Schwarzfahrer (1993) - Mar 13, 2009
Mini-Review: They must give twelve year olds video cameras in Germany.
85 Punch-Drunk Love (2002) - Mar 12, 2009
Mini-Review: Quirky, intrigueing, off beat, engrossing.
80 Six Days Seven Nights (1998) - Mar 12, 2009
Mini-Review: Beautiful photography, full of light.
90 The Passion of the Christ (2004) - Mar 12, 2009
Mini-Review: Rated great because of the story behind it. Hollywood wouldn't touch it so Mel Gibson produced it himself with his own money. We went to see it when it first came out to show our support.
85 Failure to Launch (2006) - Mar 12, 2009
Mini-Review: Mindless but fun.
90 Miss Congeniality (2000) - Mar 12, 2009
Mini-Review: Makes the FBI look like fun.
90 Moulin Rouge! (2001) - Mar 12, 2009
Mini-Review: Truth Beauty Freedom Love. I got the two disk special edition with all the extras and love it.
80 Napoleon Dynamite (2004) - Mar 12, 2009
Mini-Review: Deserves a good score for being so unique. The lead character never looks up. It's weird but it works.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Action!. Why not go rank more films, then come back and check it out again?