Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Oscar Nominations 2012
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Alphaville
Cinema Addict - 1140 Films Ranked
Member Since: Sep 8, 2008
Location: Canada
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
60 The Tailor of Panama (2001) - Sep 13, 2008
10 Judge Dredd (1995) - Sep 13, 2008
25 The Break-Up (2006) - Sep 13, 2008
50 Poltergeist (1982) - Sep 13, 2008
60 After the Sunset (2004) - Sep 13, 2008
75 Roman Holiday (1953) - Sep 13, 2008
80 Cobra Verde (1987) - Sep 13, 2008
75 Jean de Florette (1986) - Sep 13, 2008
60 The 39 Steps (1935) - Sep 13, 2008
25 Angel Eyes (2001) - Sep 13, 2008
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Alphaville. Why not go rank more films, then come back and check it out again?