![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
ArthurY | |
![]() |
Movie Buff - 119 Films Ranked
Member Since: Mar 21, 2010
|
|
Bio: Hardcore film/music/school nerd. I\'m currently in university doing Computer Science: Honours in Computer Game Development.
Since I am a programmer. I use a truncating system. This means that let's say I give a film 95/100. This means that it would get 4.5/5 stars. Or, 89/100 means I would give a film 4/5 stars.
| |

| 84 | The Exorcist (1973) - Mar 21, 2010 |
| 85 | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) - Mar 21, 2010 |
| 84 | Casablanca (1942) - Mar 21, 2010 |
| 83 | Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006) - Mar 21, 2010 |
| 85 | Das Boot (1981) - Mar 21, 2010 |
| 81 | Big Fish (2003) - Mar 21, 2010 |
| 85 | Amadeus (1984) - Mar 21, 2010 |
| 86 | All Quiet on the Western Front (1930) - Mar 21, 2010 |
| 84 | 12 Monkeys (1995) - Mar 21, 2010 |
| 86 | Shogun Assassin (1980) - Mar 21, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |