![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Aurens | |
![]() |
Movie Buff - 110 Films Ranked
Member Since: Mar 28, 2006
Location: Canada
|
|
Bio: No information
| |

| 100 | Lawrence of Arabia (1962) - Aug 13, 2007 |
| 100 | In the Mood for Love (2000) - Aug 13, 2007 |
| 100 | My Neighbor Totoro (1988) - Aug 13, 2007 |
| 100 | Persona (1966) - Aug 13, 2007 |
| 100 | Kill Bill: Volume 2 (2004) - Aug 13, 2007 |
| 100 | Kill Bill: Volume 1 (2003) - Aug 13, 2007 |
| 100 | A.I. Artificial Intelligence (2001) - Aug 13, 2007 |
| 100 | Children of Paradise (1945) - Aug 13, 2007 |
| 100 | Solaris (2002) - Aug 13, 2007 |
| 100 | Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) - Aug 13, 2007 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |