Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Basme
Flick Fan - 20 Films Ranked
Member Since: Jan 29, 2009
Location: Piteå, Sweden
Bio: Musician
Recent Rankings
100 U2 3D (2007) - Jan 30, 2009
Mini-Review: Loved the effects even though im not a U2 fan!! not at alL!! the coolest was when the guitarist threw a pick into the crowd and you could see it coming towards you!! and almost catch it;)
70 Major League II (1994) - Jan 29, 2009
80 The Blues Brothers (1980) - Jan 29, 2009
Mini-Review: The music was gr8!!
100 Tenacious D in The Pick of Destiny (2006) - Jan 29, 2009
Mini-Review: Jack black my friends!!
100 School of Rock (2003) - Jan 29, 2009
Mini-Review: since when did this became a musical?? Anyway! Love this movie!!
100 This Is Spinal Tap (1984) - Jan 29, 2009
Mini-Review: SPINAL TAP!!!
50 Liar Liar (1997) - Jan 29, 2009
Mini-Review: not the best carrey movie...
100 Spaceballs (1987) - Jan 29, 2009
Mini-Review: Loved the humour!!
90 Dumb and Dumber (1994) - Jan 29, 2009
Mini-Review: Hilarious!!
40 Last Action Hero (1993) - Jan 29, 2009
Mini-Review: Really bad acting by schwartzenegger, though good story:)
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Basme. Why not go rank more films, then come back and check it out again?