Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
BeBe426
Flick Fan - 16 Films Ranked
Member Since: Mar 24, 2006
Location: USA
Recent Rankings
75 War of the Worlds (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: The movie was great, until about the last 1/2 hour.
100 Elizabethtown (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: This is a great human interest story/romance story. I LOVED it! It had a good plot, good acting and just an overall good story. AND GREAT music. Who could ask for more?
80 Hitch (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I thought this was just too funny. I love the people in the movie, so that might be part of it, but it was still cute!
92 Monster-in-Law (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Any girl who is getting married (or is) will appreciate this movie. Wanda made the cast, it wouldn't have been the same without her witty comments!
60 Must Love Dogs (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: It was ok... a little long and predictable but ok.
92 The Constant Gardener (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: This was one of the BEST fimls I have ever seen. We went by accident to see it, but it was so worth it.
5 A History of Violence (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: This was one of the worst movies that I have ever seen. I felt like parts were some guy's high school porn fantasy. No where near as good as it was "suppose" to be.
45 Guess Who (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: It was ok... most seemed like just another re-make. It always cracks me up when older movies with a political hot topic are remade.... and the roles reversed.
40 King Kong (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: WAAAAAYYYYYY tooooooo looooonnnng. Parts were good, but just too long.
85 Mr. and Mrs. Smith (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: I just LOVE action movies! This one was even a little cute!
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with BeBe426. Why not go rank more films, then come back and check it out again?