Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Beki
Flick Fan - 24 Films Ranked
Member Since: Sep 30, 2008
Location: Sheffield, UK
Recent Rankings
95 Memento (2001) - Sep 30, 2008
Mini-Review: Twisted!
20 Guess Who (2005) - Sep 30, 2008
Mini-Review: an ok adaptation on guess who's coming to dinner. like the race reversal aspect, but not much else.
85 Jumanji (1995) - Sep 30, 2008
30 Sicko (2007) - Sep 30, 2008
Mini-Review: A bit blah and biased...but probably very true.
75 Point Break (1991) - Sep 30, 2008
Mini-Review: Dude!
90 Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) - Sep 30, 2008
Mini-Review: Great performances and effects, and a fantastic original plot!
90 Stranger Than Fiction (2006) - Sep 30, 2008
Mini-Review: Will Ferrel at his subtle best.
90 Bonnie and Clyde (1967) - Sep 30, 2008
Mini-Review: Love it!
50 Monster (2003) - Sep 30, 2008
80 Easy Rider (1969) - Sep 30, 2008
Mini-Review: Classic!
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Beki. Why not go rank more films, then come back and check it out again?