Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Bladerunner
Movie Buff - 245 Films Ranked
Member Since: Aug 13, 2009
Location: Ottawa, Canada
Bio: Movies are a place to hear/see stories the way we once sat around ancient fires and listened in awe to grand tales of life and death and love and the gods. I love well told stories.
Recent Rankings
94 The Truman Show (1998) - Aug 13, 2009
90 The Princess Bride (1987) - Aug 13, 2009
91 Seven (1995) - Aug 13, 2009
90 The Incredibles (2004) - Aug 13, 2009
89 The Crow (1994) - Aug 13, 2009
92 Aliens (1986) - Aug 13, 2009
92 Children of Men (2006) - Aug 13, 2009
95 Akira (1988) - Aug 13, 2009
96 Schindler's List (1993) - Aug 13, 2009
92 Broken Flowers (2005) - Aug 13, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Bladerunner. Why not go rank more films, then come back and check it out again?