![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
CLAUDEIRA | |
![]() |
Movie Buff - 168 Films Ranked
Member Since: Apr 23, 2011
Location: RIO DE JANEIRO, RJ, Brazil
|
|
Bio: Senior Citizen. Like movies.
| |

| 100 | On the Waterfront (1954) - Apr 24, 2011 |
| 96 | Crash (2005) - Apr 24, 2011 |
| 100 | Sunset Blvd. (1950) - Apr 24, 2011 |
| 98 | The Good, the Bad and the Ugly (1966) - Apr 24, 2011 |
| 20 | Mad Max (1979) - Apr 24, 2011 |
| 77 | Contact (1997) - Apr 24, 2011 |
| 100 | Alien (1979) - Apr 24, 2011 |
| 100 | Raging Bull (1980) - Apr 24, 2011 |
| 85 | City of God (2003) - Apr 24, 2011 |
| 91 | Little Miss Sunshine (2006) - Apr 24, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |