![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Canguro | |
![]() |
Cinema Addict - 1047 Films Ranked
Member Since: Dec 14, 2008
Location: Vancouver, BC, Canada
Age: 21
Gender: Male
Status: Single
|
|
Message Sent!
Bio: Hello; I'm an art student at Emily Carr University in Vancouver. Uhm... I like Ayn Rand novels, Jorge Luis Borges short stories, and Robert Frost and Sylvia Plath poetry...
| |

| 88 | Mikey and Nicky (1976) - Feb 18, 2010 |
| 88 | Love is a Treasure (2002) - Feb 11, 2010 |
| 72 | Consolation Service (2000) - Jan 28, 2010 |
| 82 | Today (1997) - Jan 28, 2010 |
| 84 | If 6 was 9 (1995) - Jan 27, 2010 |
| 80 | Rules of the Road (1993) - Jan 20, 2010 |
| 82 | Damned If You Don't (1987) - Jan 20, 2010 |
| 74 | First Comes Love (1991) - Jan 19, 2010 |
| 12 | Pecker (1998) - Jan 15, 2010 |
| 71 | Primer (2004) - Jan 05, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |