Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Moonrise Kingdom
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
CaptAndosun
Flick Fan - 17 Films Ranked
Member Since: Nov 3, 2010
Location: Bedford, Bedfordshire, UK
Bio: I love films . all types , But mainley Blockbusters with brains . inception is the type of film i love .
Recent Rankings
88 Blood Diamond (2006) - Nov 04, 2010
80 Sunshine (2007) - Nov 04, 2010
65 The Time Traveler's Wife (2009) - Nov 03, 2010
Mini-Review: Time Travler's a Pedo . No i joke , not a god awful chic flick and Rachel Mcadams is nice to look at .
89 Avatar (2009) - Nov 03, 2010
Mini-Review: No as Epic as i was told , but still a top moive
99 Inception (2010) - Nov 03, 2010
Mini-Review: Epic , gets better everytime i watch . A movie you can make your own . and that buzz i got when leaveing the cinema the 1st time i watched it will take some beating . Nolan Knows Moives .
68 2012 (2009) - Nov 03, 2010
Mini-Review: CGI porn , turn ur brain off and enjoy
80 Moon (2009) - Nov 03, 2010
Mini-Review: Was happy to find this film out from a friend and if you r willing to tune in and take notice for the length its a good watch .
90 Star Trek (2009) - Nov 03, 2010
Mini-Review: Great . Easy to watch for non Trekys and on the money for trekys of old . i loved it
99 The Dark Knight (2008) - Nov 03, 2010
Mini-Review: So Good , If a "Comic Book " can seem real for more then a min , its more then done its job , And you have to remind yourself you r watching a Batman Film . Epic is a understatement and This Goes down as another Nolan Big hitter , He makes movies to be watched on the Big Screen !!
78 Step Brothers (2008) - Nov 03, 2010
Mini-Review: Loads of Laughs and many a quote you can joke around with your frineds with . Watch it
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with CaptAndosun. Why not go rank more films, then come back and check it out again?