![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
CaptainMal | |
![]() |
Movie Buff - 100 Films Ranked
Member Since: Feb 21, 2010
Location: Akron, OH, USA
|
|
Bio: Writer, film lover, and one-day director (and that day won\'t be too far off).
| |

| 80 | Trading Places (1983) - Feb 21, 2010 |
| 56 | A History of Violence (2005) - Feb 21, 2010 |
| 79 | Eyes Wide Shut (1999) - Feb 21, 2010 |
| 100 | Mr. Smith Goes to Washington (1939) - Feb 21, 2010 |
| 70 | Legally Blonde (2001) - Feb 21, 2010 |
| 70 | Starship Troopers (1997) - Feb 21, 2010 |
| 58 | The Godfather: Part III (1990) - Feb 21, 2010 |
| 69 | Before Sunrise (1995) - Feb 21, 2010 |
| 43 | March of the Penguins (2005) - Feb 21, 2010 |
| 80 | Erin Brockovich (2000) - Feb 21, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |