Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Moonrise Kingdom
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Carpatian
Flick Fan - 11 Films Ranked
Member Since: Jan 22, 2012
Location: Bucharest, Romania
Bio: Movie Lover, Finding the beauty of life in the movies, Antisocial Loser
Recent Rankings
2 A Serious Man (2009) - Jan 22, 2012
Mini-Review: If you are interested in Jewsih culture, there you go. Waste of time..
49 A Perfect Getaway (2009) - Jan 22, 2012
Mini-Review: not a remarkable movie.
79 A Good Year (2006) - Jan 22, 2012
Mini-Review: Peaceful, have a wine..!
67 88 Minutes (2007) - Jan 22, 2012
Mini-Review: Poor story, nice Al Pacino performance.
95 50 First Dates (2004) - Jan 22, 2012
Mini-Review: If you haven't watched it yet, do it now !
55 2001 Maniacs (2005) - Jan 22, 2012
Mini-Review: Interesting side of horror.
88 127 Hours (2010) - Jan 22, 2012
Mini-Review: Live story Franco = Amazing film.
90 (500) Days of Summer (2009) - Jan 22, 2012
Mini-Review: This is one of the best romantic movies of all times.
28 2012 (2009) - Jan 22, 2012
Mini-Review: Unrealistic by all means, such a waste.
50 1408 (2007) - Jan 22, 2012
Mini-Review: Another novel of Stephen King. True fantasy.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Carpatian. Why not go rank more films, then come back and check it out again?