CdrHeat

cdrheat
Flick Fan - 74 Film Ratings
Member Since: 29 Jul 2013
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

65 16% World War Z (2013) - Rated 15 Sep 2013
"While I did enjoy some parts, the overall story seemed very cliche. The horror of zombie films isn't in the jumpy/scary moments. It comes from the psychological feeling of loneliness and nowhere to run. There always seemed like the next place to run was right around the corner."
77 47% Mr. Nobody (2009) - Rated 31 Aug 2013
63 13% Oblivion (2013) - Rated 31 Aug 2013
69 25% The Man with the Iron Fists (2012) - Rated 29 Aug 2013
62 10% John Carter (2012) - Rated 29 Aug 2013
40 2% G.I. Joe: Retaliation (2013) - Rated 27 Aug 2013
78 50% Dredd (2012) - Rated 26 Aug 2013
62 10% End of Watch (2012) - Rated 10 Aug 2013
85 70% Moon (2009) - Rated 30 Jul 2013
80 58% 300 (2007) - Rated 30 Jul 2013