![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Civetadei | |
![]() |
Movie Buff - 206 Films Ranked
Member Since: Dec 7, 2010
Location: Santa Maria, CA, USA
|
|
Bio: I love Tarantino movies as well as Miyazaki Anime movies. Probably my two favorite directors.
| |

| 80 | Life of Brian (1979) - May 28, 2011 |
| 88 | Ip Man (2008) - May 28, 2011 |
| 91 | The Girl Who Leapt Through Time (2006) - Mar 18, 2011 |
| 84 | Grandma's Boy (2006) - Mar 18, 2011 |
| 82 | The Fall (2008) - Mar 18, 2011 |
| 10 | Twelve (2010) - Mar 18, 2011 |
| 77 | The Incredible Hulk (2008) - Jan 13, 2011 |
| 88 | Avatar (2009) - Jan 13, 2011 |
| 80 | Machete (2010) - Jan 13, 2011 |
| 88 | The Green Mile (1999) - Jan 13, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |