![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Claudius | |
![]() |
Movie Buff - 230 Films Ranked
Member Since: Jul 24, 2009
|

| 100 | The Color of Pomegranates (1968) - Aug 26, 2010 |
| 98 | The Night Porter (1974) - Aug 05, 2010 |
| 96 | Meteoro vima tou pelargou, To (1991) - Jul 26, 2010 |
| 95 | Ulysses' Gaze (1995) - Jul 26, 2010 |
| 98 | Singapore Sling (1990) - Jul 26, 2010 |
| 98 | The Killing Fields (1984) - Jul 26, 2010 |
| 99 | La Jetée (1962) - Feb 17, 2010 |
| 98 | The Passenger (1975) - Feb 17, 2010 |
| 99 | The Boston Strangler (1968) - Feb 06, 2010 |
| 98 | Someone to Watch Over Me (1987) - Feb 06, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |