Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Defiant
Flick Fan - 14 Films Ranked
Member Since: Feb 6, 2009
Recent Rankings
90 Outsourced (2006) - Feb 07, 2009
Mini-Review: Cheerful comedy
75 Meet Dave (2008) - Feb 06, 2009
Mini-Review: Good job, Eddie :)
95 Apt Pupil (1998) - Feb 06, 2009
Mini-Review: Brian Singer at his finest
90 Flags of Our Fathers (2006) - Feb 06, 2009
Mini-Review: A good one
95 Letters from Iwo Jima (2006) - Feb 06, 2009
Mini-Review: Clint deserves a lot of credit for this one
100 Boogie Nights (1997) - Feb 06, 2009
Mini-Review: A different kind of movie. Great acting.
90 Taxi to the Dark Side (2007) - Feb 06, 2009
Mini-Review: Tough to see, but so true...
90 No End in Sight (2007) - Feb 06, 2009
85 Tropic Thunder (2008) - Feb 06, 2009
Mini-Review: Highest score for Rober Downey Jr. man!!!
80 Australia (2008) - Feb 06, 2009
Mini-Review: Should've bought more popcorn Cheesy, but with great panoramic shots. Wanna go to Australia and learn that accent, mate...
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Defiant. Why not go rank more films, then come back and check it out again?