![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Dieter S | |
![]() |
Flick Fan - 76 Films Ranked
Member Since: Jan 21, 2012
Location: Chicago, IL/USA, USA
|
|
Bio: Three Days of the Condor is gold standard film for me
| |

| 20 | Blow Out (1981) - Jan 21, 2012 |
| 10 | Farewell, My Lovely (1975) - Jan 21, 2012 |
| 15 | Le Deuxième souffle (1966) - Jan 21, 2012 |
| 10 | Danger: Diabolik (1968) - Jan 21, 2012 |
| 5 | Topaz (1969) - Jan 21, 2012 |
| 15 | The Olsen Gang in Jutland (1971) - Jan 21, 2012 |
| 15 | The Cheap Detective (1978) - Jan 21, 2012 |
| 5 | Silver Streak (1976) - Jan 21, 2012 |
| 35 | Dirty Money (1972) - Jan 21, 2012 |
| 10 | Across 110th Street (1972) - Jan 21, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |