Drquack

drquack
Movie Buff - 439 Film Ratings
Member Since: 29 Jan 2012
Location: Canada
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I enjoy film-noir, comedies, action and some horror. Some of my favorite films are Sullivan\'s Travels, Sweet Smell of Success, Stray Dog, Treasure of The Sierra Madre and The Big Lebowski.

more Recent Ratings

60 42% Sleepy Hollow (1999) - Rated 12 Feb 2012
68 57% The Virgin Suicides (2000) - Rated 12 Feb 2012
69 60% Christmas Vacation (1989) - Rated 12 Feb 2012
53 33% Liar Liar (1997) - Rated 03 Feb 2012
83 79% A Nightmare on Elm Street (1984) - Rated 03 Feb 2012
70 63% Star Trek: Nemesis (2002) - Rated 03 Feb 2012
93 98% Adaptation. (2002) - Rated 03 Feb 2012
7% Dick Tracy (1990) - Rated 03 Feb 2012
89 90% Coming to America (1988) - Rated 03 Feb 2012
58 39% The Fisher King (1991) - Rated 03 Feb 2012