![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
EbertRoger | |
![]() |
Flick Fan - 11 Films Ranked
Member Since: May 1, 2010
Location: USA
|
|
Bio: Rankings are based on four star rating system with half stars allowed. So, all films are rated somewhere between 1 and 8. Mini-reviews are quotes from full reviews, found at rogerebert.suntimes.com.
| |

| 7 | Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) - May 02, 2010 |
| 8 | Shrek (2001) - May 02, 2010 |
| 7 | Thirteen (2003) - May 02, 2010 |
| 3 | Joe Dirt (2001) - May 02, 2010 |
| 6 | Panic Room (2002) - May 02, 2010 |
| 6 | The Bad News Bears (1976) - May 02, 2010 |
| 8 | Monster's Ball (2001) - May 02, 2010 |
| 8 | Pan's Labyrinth (2006) - May 02, 2010 |
| 6 | Tomorrow Never Dies (1997) - May 02, 2010 |
| 8 | Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977) - May 02, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |