![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
El Cid | |
![]() |
Movie Buff - 289 Films Ranked
Member Since: Jan 18, 2010
Location: Rio de Janeiro, RJ, Brazil
|
|
Message Sent!
| |

| 60 | Mary of Scotland (1936) - Aug 16, 2011 |
| 95 | The Informer (1935) - Aug 16, 2011 |
| 90 | The Prisoner of Shark Island (1936) - Aug 16, 2011 |
| 100 | Stagecoach (1939) - Aug 16, 2011 |
| 85 | Drums Along the Mohawk (1939) - Aug 16, 2011 |
| 100 | The Grapes of Wrath (1940) - Aug 16, 2011 |
| 95 | How Green Was My Valley (1941) - Aug 16, 2011 |
| 65 | Tobacco Road (1941) - Aug 16, 2011 |
| 95 | My Darling Clementine (1946) - Aug 16, 2011 |
| 90 | The Fugitive (1947) - Aug 16, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |