![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Elthyra | |
![]() |
Movie Buff - 218 Films Ranked
Member Since: Mar 28, 2010
Location: Paris, France
|
|
Bio: Still trying to find the right way for me to rate movies, since as of right now I feel that the only difference between a 70 and a 80 is my mood.
(tl;dr I don't like giving ratings)
| |

| 92 | 12 Angry Men (1957) - May 23, 2012 |
| 78 | Kika (1993) - May 16, 2012 |
| 76 | Perfect Sense (2011) - Apr 29, 2012 |
| 78 | The Avengers (2012) - Apr 29, 2012 |
| 80 | The King's Speech (2010) - Apr 29, 2012 |
| 80 | Inception (2010) - Apr 29, 2012 |
| 69 | Desserts (1998) - Apr 29, 2012 |
| 75 | The Birds (1963) - Apr 29, 2012 |
| 80 | Groundhog Day (1993) - Apr 29, 2012 |
| 82 | A Single Man (2009) - Apr 29, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |