Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum "Act of Valor"
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
FantacBob
Movie Buff - 389 Films Ranked
Member Since: Jun 10, 2009
Location: Cocentaina, Alicante, Spain
Message Sent!
500 characters left
Bio: Retired Engineer
Recent Rankings
32 Enemy of the State (1998) - Jun 21, 2009
Mini-Review: Typical american intense paranoia. Rubbish
68 [Rec] (2007) - Jun 21, 2009
Mini-Review: Very good Zobie film.
57 Zodiac (2007) - Jun 12, 2009
Mini-Review: The crime plot is secondary to that of the lives of the investigators. Disappointing for me.
68 Zatôichi (1989) - Jun 12, 2009
60 You Only Live Twice (1967) - Jun 12, 2009
Mini-Review: JB goes space-side. Getting a bit silly now, but good fun.
68 Y Tu Mamá También (2001) - Jun 12, 2009
Mini-Review: I wish it had happened to me...
69 X2: X-Men United (2003) - Jun 12, 2009
Mini-Review: One of the better comic-book adaptations.
69 X-Men (2000) - Jun 12, 2009
Mini-Review: One of the better comic-book adaptations.
70 Jin-Roh: The Wolf Brigade (1998) - Jun 12, 2009
Mini-Review: Ex-anti-terrorist cop in power struggle for Tokyo's forces.
70 The Wicker Man (1973) - Jun 12, 2009
Mini-Review: Quietly chilling.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with FantacBob. Why not go rank more films, then come back and check it out again?