![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
FathomFive | |
![]() |
Movie Buff - 274 Films Ranked
Member Since: Jun 24, 2008
Location: Toronto, Canada
|
|
Bio: I'm trying to give ratings based on movies that I've seen recently. I've changed my viewing habits dramatically in the past few years and I don't want to give ratings based on fuzzy memories or nostalgia.
| |

| 80 | Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark (1981) - Feb 17, 2012 |
| 65 | Seven (1995) - Feb 17, 2012 |
| 75 | Aliens (1986) - Feb 17, 2012 |
| 70 | Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) - Feb 17, 2012 |
| 30 | Forrest Gump (1994) - Feb 17, 2012 |
| 80 | South Park: Bigger, Longer, and Uncut (1999) - Feb 17, 2012 |
| 75 | Zombieland (2009) - Sep 06, 2010 |
| 80 | Alien (1979) - Sep 06, 2010 |
| 60 | Iron Man 2 (2010) - Sep 06, 2010 |
| 60 | A Serious Man (2009) - Sep 06, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |