![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Filmgoer.fi | |
![]() |
Movie Buff - 151 Films Ranked
Member Since: Apr 9, 2010
Location: Finland
|
|
Bio: Some rankings of the Finnish film review site Filmgoer (www.filmgoer.fi) as given by the reviewer of the movie in question. (The scale is 1-5.)
| |

| 3 | Prospero's Books (1991) - Sep 21, 2010 |
| 4 | The Baby of Mācon (1993) - Sep 21, 2010 |
| 4 | Submarino (2010) - Sep 21, 2010 |
| 3 | Salt (2010) - Sep 21, 2010 |
| 4 | Enter the Void (2010) - Sep 21, 2010 |
| 1 | The Switch (2010) - Sep 21, 2010 |
| 4 | The Loneliness of the Long Distance Runner (1962) - Jun 08, 2010 |
| 5 | 2001: A Space Odyssey (1968) - Jun 08, 2010 |
| 4 | Mephisto (1981) - Jun 08, 2010 |
| 2 | Food, Inc. (2008) - Jun 08, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |