![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
GniusNmotion | |
![]() |
Flick Fan - 10 Films Ranked
Member Since: Feb 16, 2009
Location: USA
|
|
Bio: genius IN motion.com recognizing people of color behind the camera in film and television.
| |

| 80 | Summer of Sam (1999) - Feb 17, 2009 |
| 40 | War of the Worlds (2005) - Feb 17, 2009 |
| 100 | High Fidelity (2000) - Feb 17, 2009 |
| 99 | Monsters, Inc. (2001) - Feb 17, 2009 |
| 99 | Pulp Fiction (1994) - Feb 17, 2009 |
| 70 | Be Kind Rewind (2008) - Feb 17, 2009 |
| 20 | Cloverfield (2008) - Feb 17, 2009 |
| 0 | Spider-Man 2 (2004) - Feb 17, 2009 |
| 90 | Juno (2007) - Feb 17, 2009 |
| 90 | Howl's Moving Castle (2004) - Feb 17, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |