GraemeW

graemew
Movie Buff - 138 Film Ratings
Member Since: 15 Mar 2006
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

88 69% Julie & Julia (2009) - Rated 16 Aug 2009
"Julie's blogging and cooking adventures, while slight, are a perfect counterpoint to Julia's adventures in France."
81 36% 28 Days Later (2002) - Rated 14 Aug 2007
65 7% Black Hawk Down (2001) - Rated 14 Aug 2007
72 15% The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005) - Rated 14 Aug 2007
82 39% Le Divorce (2003) - Rated 14 Aug 2007
50 3% Jarhead (2005) - Rated 14 Aug 2007
90 85% The Triplets of Belleville (2003) - Rated 14 Aug 2007
84 47% Robots (2005) - Rated 14 Aug 2007
89 76% Saving Private Ryan (1998) - Rated 14 Aug 2007
83 44% Get Shorty (1995) - Rated 14 Aug 2007