Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum New Movie Pic Game
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
GravyMaximus
Cinema Addict - 1006 Films Ranked
Member Since: Jun 11, 2006
Location: Phoenix, Arizona, USA
Age: 25
Gender: Male
Status: Single
Message Sent!
500 characters left
Bio: I watch movies and give them scores. Sometimes I write simplistic, uneducated and samey-sounding reviews along with said scores.
Recent Rankings
95 Fish Tank (2009) - Mar 28, 2010
100 A Serious Man (2009) - Oct 18, 2009
90 Visioneers (2008) - Aug 01, 2009
Mini-Review: If you do not get what a masterpiece this is then you can just get right the fuck off of my internet.
75 Gattaca (1997) - Jul 29, 2009
85 Moon (2009) - Jul 25, 2009
Mini-Review: "fuck this gay moon" - sam bell
80 Heat (1995) - Jun 06, 2009
Mini-Review: About as badass as they come.
80 Star Trek (2009) - May 14, 2009
60 Taken (2009) - Feb 01, 2009
60 Let's Go to Prison (2006) - Jan 23, 2009
85 The Comedians of Comedy (2005) - Jan 22, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with GravyMaximus. Why not go rank more films, then come back and check it out again?