GreggTX

greggtx
Movie Buff - 181 Film Ratings
Member Since: 02 May 2009
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I especially enjoy documentaries that deal head-on with issues. I like several types of films, but they must have a real plot, message and character development, not just eye candy.

more Recent Ratings

85 51% Glengarry Glen Ross (1992) - Rated 04 Dec 2012
80 39% The Social Network (2010) - Rated 04 Dec 2012
95 85% The Sting (1973) - Rated 04 Dec 2012
90 68% The Fly (1986) - Rated 04 Dec 2012
70 23% Men in Black (1997) - Rated 04 Dec 2012
85 51% Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) - Rated 04 Dec 2012
80 39% Independence Day (1996) - Rated 04 Dec 2012
90 68% The Shawshank Redemption (1994) - Rated 04 Dec 2012
90 68% Hostel (2005) - Rated 04 Dec 2012
90 68% Barry Lyndon (1975) - Rated 10 Jun 2010