Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum New Movie Pic Game
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Houndowl
Flick Fan - 88 Films Ranked
Member Since: Nov 13, 2008
Location: USA
Message Sent!
500 characters left
Bio: onetime film phd student, now amateur film buff
Recent Rankings
58 Osaka Elegy (1936) - Nov 14, 2008
74 Sisters of the Gion (1936) - Nov 14, 2008
90 The 47 Ronin (1941) - Nov 14, 2008
77 Sansho the Bailiff (1954) - Nov 14, 2008
98 Ugetsu (1953) - Nov 14, 2008
84 Chichi ariki (1942) - Nov 14, 2008
88 Early Summer (1951) - Nov 14, 2008
90 Higanbana (1958) - Nov 14, 2008
86 Late Autumn (1960) - Nov 14, 2008
86 The End of Summer (1961) - Nov 14, 2008
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Houndowl. Why not go rank more films, then come back and check it out again?