![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Ibn Salami | |
![]() |
Film Freak - 832 Films Ranked
Member Since: Oct 2, 2010
Location: USA
|

| 8 | Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson (1976) - May 26, 2012 |
| 7 | Chikan gifu: Musuko no yome to... (2003) - Mar 19, 2012 |
| 6 | The Year That Trembled (2002) - Mar 14, 2012 |
| 5 | Take Shelter (2011) - Mar 13, 2012 |
| 4 | Affliction (1997) - Mar 05, 2012 |
| 7 | The Electric House (1922) - Mar 01, 2012 |
| 7 | King of the Hill (1993) - Feb 29, 2012 |
| 5 | For the Love of Movies: The Story of American Film Criticism (2009) - Feb 23, 2012 |
| 5 | The Return (2003) - Feb 23, 2012 |
| 6 | Vera Drake (2004) - Feb 21, 2012 |
| Actors | |
| Directors | |
| Writers | Jerzy Skolimowski Robert Bresson |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |