Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum "Act of Valor"
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
IgorJumper
Flick Fan - 84 Films Ranked
Member Since: Jan 2, 2008
Location: Saint-Petersburg, Russia
Message Sent!
500 characters left
Bio: Painting, fiction, jazz amateur, IT management pro(?)
Recent Rankings
65 Kin-Dza-Dza (1986) - Jan 12, 2012
Mini-Review: Rin-dza-dza vs The Hitchhiker's Guide to the Galaxy?
10 The Girl with the Dragon Tattoo (2010) - Jan 07, 2012
Mini-Review: The Journalist is of no use at all. He failed as man of quality: profession, intellect, defender, and so on. Dragon Tattoo made all job twice. Besides that, there were errors in plot.
0 Avatar (2009) - Jan 07, 2012
Mini-Review: The film isn't interesting, seriously unoriginal, super trivial with all that holy trees and tame red dragon trick, damn foolish with mentals and feelings both avatar\people. It was dark blue ruined entertainments.
55 Sherlock Holmes (2009) - May 23, 2011
Mini-Review: In memory only visual effects, conundrums were for characters only
15 The Ghost Writer (2010) - May 16, 2011
Mini-Review: Feckless story about very bad CIA guys that code all what stir. In the film didn't stir no one body or soul
33 Salt (2010) - Apr 27, 2011
0 Black Swan (2010) - Apr 27, 2011
Mini-Review: The worse film ever seen, set of commonplace rubbish, no start, no turn. Authors mussnt go scot-free.
33 Red (2010) - Feb 02, 2011
Mini-Review: The beginning promised but from the middle backed out fun. Agentesses were awful bores...
66 Beverly Hills Cop (1984) - Jan 19, 2011
Mini-Review: deliberately cool
60 Dead Man (1995) - Jan 19, 2011
Mini-Review: good for music
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with IgorJumper. Why not go rank more films, then come back and check it out again?