Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Igor Tawus
Movie Buff - 203 Films Ranked
Member Since: Jul 9, 2010
Location: Campos dos Goytacazes, Rio de Janeiro, Brazil
Recent Rankings
90 A Clockwork Orange (1971) - Jul 09, 2010
100 There Will Be Blood (2007) - Jul 09, 2010
100 Taxi Driver (1976) - Jul 09, 2010
70 New York, New York (1977) - Jul 09, 2010
90 Raging Bull (1980) - Jul 09, 2010
92 The King of Comedy (1983) - Jul 09, 2010
80 Cape Fear (1991) - Jul 09, 2010
89 The Age of Innocence (1993) - Jul 09, 2010
91 Casino (1995) - Jul 09, 2010
75 Gangs of New York (2002) - Jul 09, 2010
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Igor Tawus. Why not go rank more films, then come back and check it out again?

Igor Tawus's Favorite...