Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Favourite score / sound...
the Blog Top Ten War Flicks of th...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Your Best TCIs PSIs Kumpels Starred Reviews Wishlist
Random Film
Isobelmoon
Cinema Addict - 1633 Films Ranked
Member Since: Mar 17, 2008
Message Sent!
500 characters left
Bio: Movie lover with an eclectic un-classified taste... who's just realized she's watched soooooooo many movies.
Recent Rankings
21 Bride Wars - Oct 16, 2009
Mini-Review: Just to pass time if you're forced to watch it during a trip.
87 Smilla's Sense of Snow - Oct 05, 2009
Mini-Review: Peculiar story very well told along with great performances.
63 Flawless - Oct 05, 2009
Mini-Review: Nice story nicely told.
61 The Haunting in Connecticut - Oct 05, 2009
Mini-Review: Decent enough to really make you watch it.
68 The Adventures of Baron Munchausen - Oct 05, 2009
Mini-Review: Bizarre but entretaining
26 The Wicker Man - Aug 31, 2009
Mini-Review: Boring
73 Brotherhood of the Wolf - Aug 22, 2009
Mini-Review: I enjoyed it
21 Annie Hall - Aug 22, 2009
Mini-Review: I don't like Allen's movies
31 An American Tail: Fievel Goes West - Aug 22, 2009
Mini-Review: Bad 2nd part
79 All About My Mother - Aug 22, 2009
Mini-Review: A good Almodovar intrigue
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Isobelmoon. Why not go rank more films, then come back and check it out again?