JakeR

jaker_ii
Movie Buff - 119 Film Ratings
Member Since: 17 Feb 2012
Location: San Jose, CA, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Mostly prefer \"serious\" films. Fanatic about classics such as Potemkin, M, Third Man, Metropolis, early Buster Keaton and Laurel and Hardy. Enjoy modern films such as Triplets of Belleville.

more Recent Ratings

85 63% 12 Angry Men (1957) - Rated 17 Feb 2012
50 9% Elf (2003) - Rated 17 Feb 2012
50 9% Starship Troopers (1997) - Rated 17 Feb 2012
80 47% Beetlejuice (1988) - Rated 17 Feb 2012
85 63% Saving Private Ryan (1998) - Rated 17 Feb 2012
75 32% 1408 (2007) - Rated 17 Feb 2012
85 63% The Terminal (2004) - Rated 17 Feb 2012
90 80% Spirited Away (2001) - Rated 17 Feb 2012
80 47% Night at the Museum (2006) - Rated 17 Feb 2012
90 80% A Boy and His Dog (1975) - Rated 17 Feb 2012