![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
JawlessJoe | |
![]() |
Movie Buff - 307 Films Ranked
Member Since: Dec 18, 2006
Location: USA
|
|
Bio: It's my philosophy that happiness is the pursuit of distraction. Friends, movies, parties, games, drugs and alcohol are all just ways to keep ourselves occupied and satisfied. Because not only is living without at least some of these things unpleasant, over time, it becomes unbearable. So grab some friends, a bag of popcorn, and enjoy the show.
| |

| 96 | The Nightmare Before Christmas (1993) - Oct 15, 2007 |
| 85 | The Legend of Drunken Master (1994) - Oct 15, 2007 |
| 83 | The Fly (1958) - Aug 26, 2007 |
| 95 | Hot Fuzz (2007) - Jul 16, 2007 |
| 85 | Shaolin Soccer (2001) - Jun 07, 2007 |
| 85 | Gangs of New York (2002) - Jun 07, 2007 |
| 81 | Ice Age (2002) - May 19, 2007 |
| 98 | 300 (2007) - Apr 29, 2007 |
| 84 | Baseketball (1998) - Mar 28, 2007 |
| 90 | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) - Mar 28, 2007 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |