Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Jirin
Film Freak - 516 Films Ranked
Member Since: Sep 25, 2010
Location: USA
Bio: I\'m working on a Masters thesis in IT while I work a crappy part time job. I like music and films.
Recent Rankings
81 Eternity and a Day (1998) - Sep 20, 2011
83 Seven Samurai (1954) - Sep 20, 2011
95 La Pointe-courte (1954) - Sep 20, 2011
58 Inland Empire (2006) - Sep 20, 2011
100 Bicycle Thieves (1948) - Sep 20, 2011
65 American History X (1998) - Sep 20, 2011
80 Amarcord (1973) - Sep 20, 2011
45 Beethoven (1992) - Sep 20, 2011
100 Play Time (1967) - Sep 20, 2011
75 Life Is Beautiful (1997) - Sep 20, 2011
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Jirin. Why not go rank more films, then come back and check it out again?