![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
JolietJake | |
![]() |
Cinema Addict - 1001 Films Ranked
Member Since: Jan 7, 2012
Location: USA
|

| 44 | Bicentennial Man (1999) - May 28, 2012 |
| 88 | Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006) - May 28, 2012 |
| 85 | Jersey Girl (2004) - May 28, 2012 |
| 82 | Outbreak (1995) - May 28, 2012 |
| 81 | Airport 1975 (1974) - May 28, 2012 |
| 71 | THX 1138 (1971) - May 28, 2012 |
| 77 | Soylent Green (1973) - May 28, 2012 |
| 64 | Shaft (2000) - May 28, 2012 |
| 88 | Million Dollar Baby (2004) - May 28, 2012 |
| 92 | Girl, Interrupted (1999) - May 28, 2012 |
| Actors | Morgan Freeman |
| Directors | Rob Reiner Quentin Tarantino |
| Writers | Aaron Sorkin |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |