Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Kill Puppies
Movie Buff - 259 Films Ranked
Member Since: Feb 9, 2008
Bio: I eat animal meat - http://kill-puppies.blogspot.com/
Recent Rankings
80 Dante 01 (2008) - Sep 13, 2008
Mini-Review: too bad it was in the surrender monkey language... but otherwise entertaining
97 Night Watch (2004) - Mar 20, 2008
97 Day Watch (2006) - Mar 20, 2008
Mini-Review: Must see for scifi/fantasy fans. If you're a cretin this movie might confuse you.
90 The World's Fastest Indian (2005) - Mar 18, 2008
Mini-Review: No P"C" BS. Triumph of will over set backs. Muscle car enthusiasts are sure to enjoy. One needless scene of implied lasciviousness.
70 The Chumscrubber (2005) - Feb 24, 2008
Mini-Review: dysfunctional
70 The Nines (2007) - Feb 24, 2008
Mini-Review: humor treading on blasphemous
0 No End in Sight (2007) - Feb 24, 2008
Mini-Review: Third Reich propagandist wet dream
70 Apt Pupil (1998) - Feb 14, 2008
45 John Q (2002) - Feb 14, 2008
Mini-Review: socialized medicine is evil, and no amount of boohooing or liberal feelit movies like this will change reality
0 Across the Universe (2007) - Feb 14, 2008
Mini-Review: Marxist propaganda
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Kill Puppies. Why not go rank more films, then come back and check it out again?