![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Kiralio | |
![]() |
Movie Buff - 420 Films Ranked
Member Since: Dec 8, 2009
Location: USA
|
|
Bio: 5/5 = Classic.
4/5 = I'd watch it again.
3/5 = Liked, wouldn't watch again.
2/5 = Didn't care.
1/5 = Actively disliked.
0/5 = Offensively shitty.
| |

| 40 | Memoirs of a Geisha (2005) - Jun 11, 2011 |
| 40 | Casper (1995) - Jun 11, 2011 |
| 20 | Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (2003) - Jun 11, 2011 |
| 60 | Empire of the Sun (1987) - Jun 11, 2011 |
| 100 | Metropolis (1927) - Jun 11, 2011 |
| 60 | The Piano (1993) - Jun 11, 2011 |
| 20 | Alexander (2004) - Jun 11, 2011 |
| 20 | Ghost (1990) - Jun 11, 2011 |
| 20 | The Mummy Returns (2001) - Jun 11, 2011 |
| 60 | Near Dark (1987) - Jun 11, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |