Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
LadyBug
Movie Buff - 123 Films Ranked
Member Since: Oct 14, 2008
Location: lisbon, Portugal
Bio: Love my movies and music
Recent Rankings
80 Sleepers (1996) - Oct 16, 2008
Mini-Review: heavy, disturbing drama with an amazing performance by mr de niro
65 Spider-Man 2 (2004) - Oct 16, 2008
65 A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (1988) - Oct 16, 2008
Mini-Review: seen all krueger movies, i love horror!
60 Ocean's Eleven (2001) - Oct 16, 2008
Mini-Review: cool, classy action movie
80 Lost in Translation (2003) - Oct 16, 2008
Mini-Review: unfortunately, my expectations were so high that i felt a bit disapointed after seein it
90 Life Is Beautiful (1997) - Oct 15, 2008
Mini-Review: absolutely beautiful
65 Jerry Maguire (1996) - Oct 15, 2008
Mini-Review: cubba is the man!
70 Scarface (1983) - Oct 15, 2008
Mini-Review: for me a bit overrated but i really can understand the fuss around it
99 Reservoir Dogs (1992) - Oct 15, 2008
Mini-Review: Possibly my tarantino fav movie!
95 Seven (1995) - Oct 15, 2008
Mini-Review: brilliant script and cast
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with LadyBug. Why not go rank more films, then come back and check it out again?