![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
HTimmons | |
![]() |
Movie Buff - 343 Films Ranked
Member Since: Mar 10, 2011
Location: USA
|

| 95 T10 | Singin' in the Rain (1952) - Jul 13, 2012 |
| 80 T6 | Kill Bill: Volume 1 (2003) - Jul 13, 2012 |
| 85 T8 | Easy Rider (1969) - Jul 13, 2012 |
| 90 T9 | Sleeper (1973) - Jul 09, 2012 |
| 85 T8 | Love and Death (1975) - Jul 09, 2012 |
| 100 T10 | Days of Heaven (1978) - Jul 09, 2012 |
| 80 T6 | Louis C.K.: Hilarious (2010) - Jul 09, 2012 |
| 90 T9 | Bronson (2009) - Jul 09, 2012 |
| 80 T6 | Minority Report (2002) - Jul 09, 2012 |
| 90 T9 | Dazed and Confused (1993) - Jul 09, 2012 |
| Directors | Akira Kurosawa |
Criticker.com © 2004-2013 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS |
Terms & Conditions10,069,000 Movie Rankings and Counting... |