Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Lightey
Flick Fan - 33 Films Ranked
Member Since: Apr 30, 2009
Location: USA
Bio: Film=Life and without life you die.=)
Recent Rankings
89 Catch Me If You Can (2002) - May 11, 2009
Mini-Review: Great Movie!The manipulation of DiCaprio of hanks is amazing.
89 Good Will Hunting (1997) - May 11, 2009
Mini-Review: Great movie!
52 Step Brothers (2008) - May 11, 2009
Mini-Review: "the best comedy" my ass.
10 Mean Girls (2004) - May 11, 2009
70 The Pelican Brief (1993) - May 11, 2009
90 The Godfather (1972) - May 11, 2009
Mini-Review: Love the Whole series i remember seeing this movie when i was 6.
60 Transformers (2007) - May 11, 2009
88 Collateral (2004) - May 01, 2009
Mini-Review: I positively love this movie!
90 Saving Private Ryan (1998) - May 01, 2009
Mini-Review: One of my favorite war movies.
70 28 Days Later (2002) - Apr 30, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Lightey. Why not go rank more films, then come back and check it out again?