![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Limelight | |
![]() |
Movie Buff - 124 Films Ranked
Member Since: Mar 22, 2008
Location: São Paulo, Brazil
|
|
Message Sent!
Bio: 'That's all any of us are: amateurs. We don't live long enough to be anything else. '
| |

| 90 | Once Upon a Time in the West (1968) - Jun 25, 2008 |
| 87 | Across the Universe (2007) - May 26, 2008 |
| 85 | It's a Wonderful Life (1946) - May 03, 2008 |
| 80 | Fame (1980) - May 03, 2008 |
| 90 | The Godfather (1972) - Apr 20, 2008 |
| 55 | Don Juan DeMarco (1995) - Apr 20, 2008 |
| 92 | Last Tango in Paris (1972) - Apr 20, 2008 |
| 88 | Good Night, and Good Luck (2005) - Apr 19, 2008 |
| 85 | Paranoid Park (2008) - Apr 19, 2008 |
| 60 | Corpse Bride (2005) - Apr 19, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |