![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Lorcryse | |
![]() |
Flick Fan - 32 Films Ranked
Member Since: Nov 10, 2007
Age: 23
Gender: Male
Status: Attached
|
|
Bio: I go to art school where I study film. I have the absolute best girlfriend ever. I'm still trying to find my place in the world. I really don't know exactly where I stand in most things. That's pretty much it.
I hate how you have to give a film a rating to say you've seen it. It makes me give premature ratings. I either watch a movie to be entertained or to study the film.
| |

| 85 | Frankenstein (1994) - Nov 10, 2007 |
| 90 | THX 1138 (1971) - Nov 10, 2007 |
| 85 | The Dark Crystal (1982) - Nov 10, 2007 |
| 85 | X-Men: The Last Stand (2006) - Nov 10, 2007 |
| 85 | X2: X-Men United (2003) - Nov 10, 2007 |
| 85 | X-Men (2000) - Nov 10, 2007 |
| 85 | Conquest of the Planet of the Apes (1972) - Nov 10, 2007 |
| 85 | Battle for the Planet of the Apes (1973) - Nov 10, 2007 |
| 85 | Beneath the Planet of the Apes (1970) - Nov 10, 2007 |
| 85 | Escape from the Planet of the Apes (1971) - Nov 10, 2007 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |