Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
MJbites
Flick Fan - 85 Films Ranked
Member Since: May 14, 2006
Location: USA
Recent Rankings
65 Finding Nemo (2003) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Waaaaay over-rated.
87 Seven (1995) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Constant entertainment, over-the-top ending.
60 School of Rock (2003) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Not one of Jack Black's better efforts.
80 A Time to Kill (1996) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Interesting plot.
70 Constantine (2005) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Funny in a not-too-good kinda way.
99 Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze (1991) - Aug 13, 2007
Mini-Review: One of my favorites.
70 Ocean's Eleven (2001) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Over-rated.
70 Shrek 2 (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Not as good as the first.
85 Million Dollar Baby (2004) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Slows down too much at the end.
90 Glory Road (2006) - Aug 13, 2007
Mini-Review: Favorite sports movie. Sure it's cliched, but it does it the best of any movie I've seen.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with MJbites. Why not go rank more films, then come back and check it out again?