Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Madeleine066
Movie Buff - 276 Films Ranked
Member Since: Aug 4, 2008
Location: Lisbon, Portugal
Recent Rankings
75 The Kite Runner (2007) - Sep 11, 2009
Mini-Review: I got very emotional with the book, but the film leaves much to be desired in terms of interpretation.
85 Angels & Demons (2009) - Aug 30, 2009
90 Public Enemies (2009) - Aug 30, 2009
Mini-Review: Johnny is great!
98 Stolen Kisses (1968) - Jun 14, 2009
100 The 400 Blows (1959) - Jun 14, 2009
99 Bed & Board (1970) - Jun 14, 2009
80 Hard to Kill (1990) - Apr 04, 2009
100 Don Juan DeMarco (1995) - Apr 04, 2009
88 Eurotrip (2004) - Mar 27, 2009
90 A Knight's Tale (2001) - Mar 27, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Madeleine066. Why not go rank more films, then come back and check it out again?