Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
Marlinbrando
Movie Buff - 170 Films Ranked
Member Since: Aug 6, 2010
Location: USA
Bio: I like movies.
Recent Rankings
71 Nosferatu (1922) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Worth seeing.
93 The Silence of the Lambs (1991) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Obviously good.
88 2001: A Space Odyssey (1968) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Get into it.
86 Falling Down (1993) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Underrated.
85 A Bronx Tale (1993) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Good stuff.
66 Seven Years in Tibet (1997) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Just ok.
74 American History X (1998) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Not uplifting.
63 Contact (1997) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Feeble ending.
86 Bottle Rocket (1994) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Sharp flick.
76 Dead Man (1995) - Sep 15, 2010
Mini-Review: Jarmusch weirdness.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with Marlinbrando. Why not go rank more films, then come back and check it out again?