![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
Marnau | |
![]() |
Flick Fan - 77 Films Ranked
Member Since: Jul 17, 2011
Location: Barcelona, Catalunya
|

| 90 T10 | Martha Marcy May Marlene (2011) - Feb 10, 2013
"05 febrer 2013 - Aparent suggestió de moltes més idees que les explicitades. Història clau. Personatges interessants, potser es veu poc el del Patrick. Ben rodada, cinema, bon so. Estranyes propera."
|
| 75 T4 | Rust & Bone (2012) - Feb 10, 2013
"03 febrer 2013 - no era estrany. Atractiu de la Marion, i també d'ell, de fet.Una història, no molt més.Sexe. No gaire sensació d'apropar-se a perdre les cames o a lluitar o a tenir un fill i ignorar-lo."
|
| 85 T8 | Amour (2012) - Feb 10, 2013
"15 gener 2013? - Fascinació per la correlació entre ritme tranquil i moltíssims estímuls. Curiositat per les intencions, moralitat, si li importa que s'entengui exactament alguna cosa o permet o potencia diversitat de lectures. Sadisme, por. Dificultat per empatitzar."
|
| 60 T1 | Argo (2012) - Nov 16, 2012
"8 Novembre 2012 - PLantejament podria ser entretingut. Protagonista insuls, Affleck com sempre, de pedra. Hostatges plans. Acció avorrida. Decepció a tots els nivells. "
|
| 75 T4 | Dancer in the Dark (2000) - Nov 16, 2012
"16 Novembre 2012 - Fil argumental ben construit. Li agrada el martiri. Moments entendridors. Cançons no estorben i m'han arribat a engrescar. Perquè grava amb un vídeo tan antiestètic; fa pensar."
|
| 60 T1 | The Aura (2005) - Nov 16, 2012
"13 Novembre 2012 - Els primers 20 minuts em semblava oberta i em mantenia l'interès. Després va anar caient irrecuperablement, pel guió. Les interpretacions bones, però les reaccions dels personatges irritants fins al punt que el conjunt de la pel·lícula és absurd."
|
| 75 T4 | Roger Dodger (2002) - Nov 16, 2012
"12 Novembre 2012 - Estranya. No m'aclaria si em semblava una porqueria o una bona raresa. Entretinguda. Interpretacions recordables. Escenes de sorprenent duració. Impredictible a estones. Idiota en algun moment"
|
| 65 T2 | Black Hawk Down (2001) - Nov 16, 2012
"12 Novembre 2012 - La torno a veure. Per primer cop completament atent, tot i que no havia dormit gaire i estava hiperactiu. Guerra. Ben feta. Entretinguda, però ignora totalment responsabilitats i motius i fa dels bàndols caricatures patriòtiques americanoides. No tinc ni idea sobre el conflicte."
|
| 80 T6 | Enter the Void (2010) - Nov 16, 2012
"11 Novembre 2012 - La vaig veure en dos dies. El primer dia, tot i que em va entretenir, no em va entrar gaire endins. El dia següent vaig veure la última hora, vaig trobar força més atractiva tant la història com la manera d'explicar-la. "
|
| 90 T10 | The Lives of Others (2006) - Apr 08, 2012
"08 Abril 2012 - Feia temps que una pel·lícula no em commovia tant -segur que es deu en gran part a la meva fusta d'espia (el moment al bar o la dedicatòria han estat inigualables. Els personatges m'han semblat sòlids -potser improbables històricament, com alguns apunten (Zizek)- i exquisidament interpretats.
Una obra sublim, amb una durada, ritme, fotografia impecables. És trist que això sigui el màxim que pugui dir d'una cinta tan suggeridora. Són comentaris impersonals i superficials."
|
Criticker.com © 2004-2013 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS |
Terms & Conditions10,128,000 Movie Rankings and Counting... |